niedziela, 22 marca 2020

Malowana pisanka z konwaliami - krok po kroku


Witajcie kochani :-) Wiosna już za oknem, zbliża się Wielkanoc, a jeśli Wielkanoc, to pisanki. Bardzo lubię je dekorować, ponieważ na małej powierzchni można przetestować wiele preparatów oraz całe spektrum swoich umiejętności i wyobraźni. W tegorocznym sezonie pisankowym stawiam na różnorodność :-)
Konwalie skradły moje serce, szczególnie na ciemnym tle, dlatego moja nowa inspiracja dla Decoratorium i oczywiście dla Was jest właśnie z tym motywem :-)

Całość jest malowana, w poniższym tutorialu obrazkowym pokażę Wam krok po kroku jak wykonać pracę właśnie w takim stylu.                                                OBRAZKOWY TUTEK DLA WAS :-)


Krok 1. Jajo plastikowe, lub z plexi gruntujemy za pomocą Chalky Gesso (na obrazku jest pasta z kroku 2, hi hi, ale użyłam gesso :-))
                                                

  Krok 2. Na linię łączącą obie połówki jaja nakładamy pastę teksturową, która zakamufluje łączenie oraz jednocześni sklei obie części jaja.


 Krok 3. Po wyschnięciu pasty, za pomocą farb akrylowych i kredowych malujemy linię boczną.


  Krok 4. Za pomocą szczeciniastego pędzla do cieniowań, tapując, przechodzimy od koloru Restore (seria Americana Decor Chalky Finish) - czyli kawa z mlekiem, przez kolor brązowy (Burnt Umber (seria Crafter's Acrylic) po kolor czarny (Burnt Umber + czarny fluid akrylowy).


Krok 5. Malujemy listki i kwiatki za pomocą farb akrylowych ( odcienie zieleni Forest Green, Leaf Green, Yellow i White z serii Crafter's Crylic). Przed malowaniem motywów warto zabezpieczyć tło chociaż jedną warstwą bezbarwnego wosku, wówczas w przypadku nieudanej próby namalowania motywu, łatwo można zetrzeć farbę za pomocą wilgotnej ściereczki.


Krok 6. Same konwalie wydawały mi się zbyt mdłe, więc dodałam gałązki niezapominajek (farby kredowa - mocny niebieski w odcieniu Legacy, jasny niebieski Cool Blue, żółty Yellow oraz White  z serii Crafter's Acrylic)
 

Krok 7. Drewnianą nóżkę pomalowałam za pomocą brązowej farby połączonej z czarym fluidem akrylowym. Po wyschnięciu, na wypukłych elementach dodałam brązowe przetarcia oraz gdzie nie gdzie w kolorze Restore. Nóżkę przykleiłam do pisanki za pomocą matowego heavy body żelu.


 Krok 8. Na nóżce namalowałam gałązkę niezapominajek kolorami wymienionymi w kroku 6.


 Krok 9. Na tylnej części pisanki namalowałam minigałązkę konwalii, aby nie pozostawiać tam pustego tła.


Krok 10. Odciśniętą z masy lekkiej kokardkę pomalowałam kolorem odcieniami niebieskiego - Cool blue, Legacy oraz przybrudziłam brązową farbą akrylową Burnt Umber. Po wyschnięciu nakleiłam na nóżkę. Gdzie nie gdzie rozjaśniłam pracę delikatnie przecierając farba kredową w kolorze Primitive. Na zakończenie malarskich zmagań dodałam białe i żółte  kropeczki, natryskując szczeciniastym pędzlem rozrzedzonymi farbami akrylowymi.


Krok 11. Całość pracy zabezpieczyłam moim ulubionym bezbarwnym woskiem DecoArt. Mam nadzieję, że tutorial Wam się przyda do stworzenia własnych wiosennych inspiracji :-) Trzymajcie się cieplutko :-)

Lista materiałów:
 • jajo plexi 12 cm
 • drewniana podstawka do jajka
 • Chalky Gesso white DecoArt
 • Texture Paste - DecoArt Media
 • Farby kredowe DecoArt serii Americana Decor Chalky Finish - Restore, Legacy, Primitive
 • Farby akrylowe akrylowe serii Crafter's Acrylic - Yellow, Cool Blue, Forest Green, Leaf Green, Burnt Umber
 • czarny fluid akrylowy DecoArt
 • wosk bezbarwny DecoArt Americana Decor Creme Wax
 • foremka silikonowa i odrobina masy lekkiej do kokardki


4 komentarze:

 1. Jakie piękne kwiatki namalowałaś. Te konwalie i niezapominajki są prześliczne:)Muszę koniecznie spróbować:)

  OdpowiedzUsuń
 2. serdecznie dziękuję :-) Maluj i koniecznie się nam pochwal :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super tylko... trzeba umieć malować 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spokojnie, drobnymi kroczkami trzeba próbować :-) ja też wciąż się uczę :-) powodzenia

   Usuń