poniedziałek, 20 stycznia 2020

Szyełkowo-koronkowa inspiracja w stylu shabby chic

Witajcie kochani. Mój nowy projekcik dla Decoratorium jest inspiracją szydełkowymi pracami mojej znajomej. Szydełkowe serwety, dekoracje i elementy garderoby zawsze wzbudzały mój podziw, jednak z moim temperamentem nigdy nie nauczyłam się dziergać. Kwiatek miał przypominać taki wykonany na szydełku, czy się udało oceńcie sami :-)

Pracę wykonałam na bazie pudełeczka tekturowego. Całość pomalowałam nowością od DecoArt - chalky Gesso, które świetnie nadaje się się jako baza do farb kredowych i stylu shabby chic.
Boki pudełka okleiłam papierem scrapowym z koronkowym wzorem. 


Na wieku pomalowanym na brązowo wykonałam spękania za pomocą Crackle Glaze, które wypełniłam białą farbą kredową. Następnie wieko zawoskowałam, aby zachować matowy efekt pracy.

Mój "szydełkowy" kwiatek powstał z drutu florystycznego oraz kleju na gorąco :-) Taka moja kombinacja na zasadzie "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma " :-)

Z tektury wykonałam listki, które przyozdobiłam stemplem.


Na boki wieka nałożyłam nieregularnie Modeling Pastę, którą po wyschnięciu pomalowałam na biało farbą kredową Everlasting oraz przetarłam Vintege Effect Wash w kolorze patina. Brzegi pracy przybrudziłam brązowym Washem.


Kompozycję wzbogaciłam odrobiną białej gazy i elementem z foremki - ważką, którą pomalowałam farbą Extreme Sheen w kolorze Antique Bronze.Całość pochlapałam rozrzedzoną farbą kredową w kolorze białym - Everlasting i po wyschnięciu pokryłam woskiem bezbarwnym.Lista materiałów:
- pudełko tekturowe (takie na kubek)
- białe Chalky Gesso DecoArt
- klej do decoupage DecoArt
- papier scrapowy z motywem kokronki
- Crackle glaze DecoArt
- Modelin Paste Deco Art
- Farby Vintage Effectw Wash w kolorze patina i brown
- Biła farba kredowa (Everlasting) Americana Decor DecoArt
- farba akrylowa Extreeme Sheen w kolorze antique bronze DecoArt
- wosk bezbarwny DecoArt

Pozdrawiam wszystkich cieplutko :-)

2 komentarze: