czwartek, 16 grudnia 2021

                                                                     Witajcie !

w ten zimny i mroźny dzień ....brrrrr. Polecam zaparzyć sobie ciepłą , dobrą herbatkę z imbirem , anyżem i pomarańczą i przeczytać mój wpis na blogu 😊

Dziś przychodzę do Was z akrylowym medalionem , który może być całoroczną ozdobą w Waszym domu a także zupełnie wyjątkową bombką na choince. Motyw ( papier ryżowy od Decoratorium 💓) jest piękny i klimatyczny ... taki dla ciemnych , mrocznych i nieoczywistych dusz . Potrzebowałam równowagi po ostatnim miedxed mediowym projekcie i ta bombka jest bardzo prosta w formie i materiałach.

Wykonanie jej sprawi Wam ogromną przyjemność...polecam spróbować , tym bardziej ,że poniżej napiszę Wam krok po kroku , jak ją wykonać.

💀najpierw trzeba zmatowić powierzchnię medalionu ( zakupicie go w Decoratorium) papierem ściernym i pomalować czarnym Gesso DecoArt.

💀teraz posmaruj medalion klejem do złoceń , poczekaj aż przeschnie i przyklej srebrny szlagmetal w dużych płatkach.

💀w tym momencie spryskaj całość solą , żeby pokazały się charakterystyczne plamki / wżery . 

💀pora na papier ryżowy...wytnij motyw i na "lewej " stronie potapuj farbą kredową od DecoArt . Robimy to po to ,żeby podbić kolor motywu. Nie rób tego inną farbą , bo Ci przecieknie na prawą stronę i zniszczysz sobie motyw... a tego przecież nie chcemy😏

💀Przyklej wyschnięty motyw na medalion i wycieniuj ulubioną patyną. Pora teraz na ozdoby z masy i foremek ( pomaluj je fluidami od Decoart i przeciągnij po nich paluchem ze srebrnym woskiem ) . Przymocuj chwost i kokardę i ciesz się piękną , klimatyczną zawieszką.

Druga strona wygląda tak :

Mam nadzieję ,że moja inspiracja Wam się podoba i pochwalicie się swoimi pracami według moich wskazówek.
 Pozdrawiam Was bardzo ciepło i do zobaczenia niedługo.. 
                                                        Marzena


                                                            


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz