niedziela, 16 maja 2021

Morska opowieść- fototutorial

 Witajcie!

Wiosna już na dobre zagościła, a to oznacza, że chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Taka aura sprzyja rowerowym wycieczkom, spacerom po lesie czy weekendowym wypadom nad wodę. 

Warto uchwycić na chwilę ten cudowny moment i oprawić go w niebanalny sposób.

Moja propozycja na dziś to morska ramka, idealna do oprawienia zdjęć z pierwszych spacerów nad morzem, czy rejsów żaglówką.
Zapraszam na fototutorial!


1. W pierwszej kolejności zabezpieczam ramkę białym Chalky gesso. Dzięki temu ramka nie będzie chłonąć nadmiernej ilości farb, jak też zwiększy się ich przyczepność do podłoża.

 2. Przy pomocy kleju decou-page matt przyklejam postrzępioną gazę.


3. Gdy gaza wyschnie, nakładam kolejną warstwę tekstury za pomocą szablonów. Do tego celu użyłam transparentnej pasty modelującej4. Następnie na zabudowaną kompozycję z odlewów, kamyczków i gazy nakładam cienką warstwę gesso. Wyrówna mi ono nie tylko kolor, ale przede wszystkim przyczepność farb. 
5. Przyszedł czas na kolor. Wykorzystałam przepiękne odcienie niebieskiego. Postawiłam nie tylko na fluidy ( kolor Cobalt Teal Hue i Phthalo Turquoise) ale przede wszystkim na farby metaliczne: Dazzling Metallics Teal oraz Extreme Sheen Sapphire. Dodadzą błysku w pracy jak też efektu trójwymiarowości. Ponadto pięknie się mienią ;)
6. Cieniowania i efekt głębi uzyskałam przy pomocy fluidów w kolorach Raw Umber oraz Carbon Black.
7. Przyszedł czas na złoto, imitujące piasek i słońce. Tu też wykorzystałam dwa odcienie metalicznych farb ( Extreme Sheen Vintage Brass oraz Dazzling Metallics Bright Brass), gdyż pozwala to na większą zabawę z cieniowaniem.


8. Na koniec mocne akcenty. Idealnie do tego nadała się metaliczna farbka EXTREME SHEEN w kolorze COPPER natomiast fluid INTERFERENCE GOLD dał piękne satynowe wykończenie.9. Troszkę mchu ;) 


10. I tak oto prezentuje się gotowa ramka na zdjęcie z majówkowych wojaży.

Nieco detali:Użyte produkty:

- Chalky Gesso White 473ml
- Decou-page matt 236ml
- Modeling paste clear 118ml
- EXTREME SHEEN Sapphire 59ml
- EXTREME SHEEN Copper 59ml
- EXTREME SHEEN Vintage Brass 59ml
- Dazzling metallics Teal 59ml
- Dazzling Metallics Bright Brass 59ml
- Fluid INTERFERENCE Gold 29.6ml
- Fluid Cobalt Teal Hue 29.6ml
- Fluid Phthalo Turquoise 29.6ml
- Fluid Raw Umber 29.6ml
- Fluid Carbon Black 29.6ml
Pozdrawiam,
Wiola


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz