środa, 6 maja 2020

Kwiecisty panelCześć 🙂
Moja kolejna propozycja z mediami Decoart to duży drewniany i oczywiście postarzany panel. Baza to trzy zlaczone ze soba deski,główna rolę gra ogromna jak na mnie ilość wyciskow z masy samoutwardzalnej.Ale od początku 🙂
Na tło wykorzystałam klasyczna technike shabby chic.
Drewno pomalowałam farba kredowa w kolorze Rustic a następnie nałożyłam sporą ilość ciemnego wosku.Na wosk nałożyłam farbe kredowa w kremowym kolorze Timeless.Dzieki warstwie wosku swobodnie  szpachelka pozdzieralam jasna farbe by wydobyć ciemną spod spodu uzyskując efekt shabby. 
Kolejnym etapem było nałożenie miejscowo pasty pekajacej.Pasta Crackle jest gładką, lekką pastą w białym kolorze, ktora przy schnięciu pęka tworząc antyczny wygląd zdobionego przedmiotu. 
Po wyschnięciu część spękań powstałych z pasty także pozdzieralam by panel był mocno "zmęczony" życiem. 
Ramkę z żywicy podkleilam beermata i ozdobilam metodą Decoupage, użyłam papieru i matowego kleju do decoupage a zabezpieczylam matowym lakierem. 
Przykleilam ramkę i utworzylam z wyciskow kompozycję z kwiatów i ornamentow. Pędzelkiem miejscami położyłam pastę piaskową a po wyschnięciu masy kolorowalam i cieniowalam moja pracę za pomocą wcześniej wspomnianych farb kredowych Rustic i Timeless, wtarłam ciemnobrazowy wosk,gdzieniegdzie dodałam bieli i pochlapałam białą farba Everlasting. 
Całość na koniec wywoskowalam woskiem bezbarwnym. 
Mam nadzieję że moj projekt przypadnie Wam do gustu i zapraszam na kolejne inspiracje 🙂
Pozdrawiam Was serdecznie,
 Marzena 
2 komentarze:

  1. Efekt pracy zwala z nóg! Wyszło po prostu fantastycznie:)
    Strasznie podoba mi się ten obrazek z koniczyną:)

    OdpowiedzUsuń