sobota, 28 grudnia 2019

Postarzane pudełeczko w zimowym klimacie :-)

Witajcie po Świętach :-) Mam nadzieję, że odpoczęliście trochę od pracy i obowiązków :-) Ja odpoczęłam, a jakże, w najlepszym miejscu - czyli w pracowni :-) Efektem tego odpoczynku jest pudełeczko w starym stylu, w sumie do w baaaaardzo starym stylu :-) z wieczkiem ozdobionym techniką decoupage klasycznego.

Projekt jest prosty, aczkolwiek czasochłonny za sprawą pasków i dużej ilości szlifowania :-) W dalszej części posta znajdziecie mój mały patencik na przecierki na brzegach :-) Zapraszam serdecznie :-)

A teraz parę słów na temat wykonania :-)


Do wykonania pracy użyłam bazy mdf z dodatkiem obręczy z hdf. Ponadto niezbędny był fragment papieru klasycznego oraz klej, wosk i farby kredowe i akrylowe DecoArt.Krok 1. Wieko pudełka pomalowałam na biało za pomocą białej farby akrylowej DecoArt. Tak powstała baza pod naklejenie papieru klasycznego.

Krok 2. Paski na boku pudełka, obręcz na wieku oraz dół pudełka pomalowałam pięknym odcieniem farby kredowej - Renaissance (przygaszone bordo). Białe paski to farba kredowa w odcieniu Everlasting (biała)Krok 3. Namoczony w wodzie i osuszony za pomocą papierowego ręcznika motyw z papieru klasycznego nakleiłam na wieko za pomocą kleju do decoupage DecoArt. Aby ułatwić sobie wygładzenie motywy i pozbycie się bąbelków powietrza użyłam koszulki do dokumentów.

                                                               
Krok 4. Ponieważ motyw był za mały w stosunku do wielkości obręczy, za pomocą farb akrylowych domalowałam fragmenty obrazka i dodałam kropeczki :-)


Krok 5. Brzegi wieka pomalowałam jednym z moich ulubionych odcieni farb kredowych Americana Decor DecoArt -  Primitive ( beż)

Krok 6. Bordową obręcz oraz paski pobrudziłam farbą Vintege Effect Wash DecoArt w kolorach Berry i Brown oraz odrobiną mocnej czerwieni Americana Decor w odcieniu Rouge oraz zieleni w odcieniu Forest Green. Obręcz przykleiłam za pomocą kleju do drewna do powierzchni pudełka.


Krok 7. Za pomocą pilnika do paznokci (takiego dużego o gramaturze 180)  zrobiłam mocne przecierki na wszystkich brzegach. Dodałam zielone i białe kropeczki rozrzedzoną farbą za pomocą pędzla wachlarzowego.


Krok 8. Po wyschnięciu farb całość pracy kilkukrotnie  zabezpieczyłam bezbarwnym woskiem DecoArt.

Krok 9. Ponieważ czegoś mi brakowało, za dużo tego bordo mnie się wydawało, postanowiłam dodać trochę zielonych elementów. Za pomocą masy lekkiej i foremek silikonowych wykonałam odciski
w formie sznureczka i kokardki. Pomalowałam je farbą akrylową w odcieniu Forest Green, przybrudziłam brązowym kolorem farby Vintege Effect Wash oraz odrobiną białej farby kredowej Everlasting. Przykleiłam za pomocą kleju błyskawicznego  i zabezpieczyłam woskiem :-)Lista materiałów:
  • Pudełko mdf + obręcz
  • papier klasyczny do decoupage + klej do decoupage DecoArt
  • farby kredowe w odcieniach: Renaissance (uwielbiam :-)) Everlasting, Primitive (też uwielbiam :-), Delicate, Rouge
  • farby Vintege Effect Wash w odcieniach: Berry, Brown
  • farby akrylowe Creative Acrylics w kolorach: White, Forest Green
  • wosk bezbarwny DecoArt

Mam nadzieję że zainspiruję Was kochani do tworzenia własnych inspiracji w takim właśnie klimacie :-) a z tym pilniczkiem do paznokci nie żartowałam, bardzo pomaga przy takich brzegach :-)

Buźka


Ania 5 komentarzy: