sobota, 12 września 2020

Przybornik

 Witajcie.

Co roku, o tej porze nachodzi mnie chęć na porządki w pracowni. Przeglądam wtedy swoje "przydasie", segreguję, przestawiam. Staram się pozbyć niepotrzebnych rzeczy, bo przestrzeń którą gospodaruję w końcu nie jest z gumy. Pomieści tylko potrzebne przedmioty i preparaty.


 

Przy okazji takich porządków zrodził się pomysł na stylizacje drewnianego pudełka na CD. Od dziś posłuży mi jako przybornik na zestawy stempli. Zawsze gdy mam mało czasu, a chcę coś zrobić sięgam po prostą technikę malowania szpachelką. Znacie ją? 


Nabieramy na płaską część szpachelki odrobinę farby, w moim przypadku kredowej i nanosimy zdecydowanym ruchem, płasko po drewnianej powierzchni. Zanim farba wyschnie nakładam kolejny kolor, najczęściej kontrastowy. Czynność powtarzam z trzecim kolorem w celu lekkiego zmieszania. Przy tej technice nie musimy ani szlifować drewnianego pudełka, ani zabezpieczać gesso. 


Powstają takie zgrubienia, nierówności, które możemy podkreślić odrobiną metalicznej farby lub wosku. Następnie całość pobieliłam białą farbą kredową. Dodatkowo po całości namalowałam pasek metalicznymi farbami. Całość zabezpieczyłam lakierem.


Na koniec przykleiłam na przybornik tekturowe literki, również wystylizowane farbami kredowymi i lekko przetarte metalicznymi. Bardzo podoba mi się osiągnięty efekt wiec przyborników będzie więcej.
Jestem ciekawa jakie Wy macie sposoby na porządkowanie przydasi? Ozdabiacie pudełka, skrzynki, słoiki do ich przechowywania? Będzie mi miło jak dacie znać w komentarzu. 

 

Do następnego razu - Pozdrawiam Magda Donat

 

 

Użyłam:

Farba kredowa Americana Decor Carbon ADC29-473

Farba kredowa Americana Decor Serene ADC18-59

Farba kredowa Americana Decor Vintage ADC17-59

Farba kredowa Americana Decor  Refreshing ADC13-59 

Americana Decor Ultra Matt Varnish ADM04-473

Extreme Sheen Antique Bronze  

Extreme Sheen  24KGold

Extreme  Sheen Perla

 


 

 

1 komentarz:

  1. Ja również co jakiś czas robię reorganizację i czasem ozdabiam pojemniki. Kocham swój scrapowy świat posegregowany i poukładany w pudełka. Tym bardziej, że w życiu - jako takim - nie ma na to szans ;)))
    A pomysł na malowanie szpachelką nie omieszkam wykorzystać :D

    OdpowiedzUsuń