piątek, 5 czerwca 2020

Poisons Book

Przed Wami projekt, który będzie miał prezentację w kilku odsłonach. Premiera na blogu Decoratorium, gdyż media DecoArt przyczyniły się do tej magicznej mieszanki. Oto Poisons Book czyli księga pełna magii i przepisów na tajemnicze medykamenty :P 
Zapraszam serdecznie miłośników takich klimatów. Startujemy od mrocznej okładki :D 


Cały efekt to maksymalnie porowate tło. Pełne wzgórków, zadziorów i nierówności. Użyłam do tego pasty piaskowej - Texture Sand Paste i pasty modelującej - Modeling Paste DecoArt.  Nakładałam na przemian po kilka warstw, aż zrobiło się naprawdę grubo.
Następny krok to kolorowa zabawa moimi ulubionymi pigmentami/fluidami DecoArt. Dzięki nim każda praca wręcz tworzy się sama. Od kiedy dostałam je w swoje ręce jestem ich ogromną fanką. Użyłam 4 kolorów: English Red Oxide, Dark Grey Value3, Sap Green. Fluidem Raw Umber postarzyłam całość tworząc mroczny klimat.Czaszka to stara klamra od paska. Doczekała się nowej funkcji :D Po pomalowaniu farbą akrylową zabezpieczyłam ją lakierem szklącym Liquid Glass rozprowadzając pędzelkiem cieniutką warstwę. Cały projekt mocno przetarłam medium patynującym Antiquing Cream patina green.

Ciąg dalszy w przygotowaniu. Wnętrze Poisons Book będzie równie mroczne :D 


Ania Korszewska - IRIS
Lista materiałów wykorzystanych do projektu:

- pudełko drewniane
- Texture Sand Paste
Modeling Paste DecoArt
- klamra do paska
- Heavy Gel medium DecoArt
- farba pomarańczowa

- Fluid Acrylics, pigmenty DecoArt, kolory: Dark Grey Value 3, English Red Oxide, Raw Umber, Sap Green
- medium patynujące 
Antiquing Cream patina green
- Liquid Glass


1 komentarz: