środa, 24 czerwca 2020

Truskawkowa konewka na początek lata

Witam Was serdecznie,
Kilka pierwszych dnia lata za nami, sezon truskawkowy w pełni, więc inspiracji do wykonania kolejnego projektu dla Decoratorium długo nie musiałam szukać :-)
Uwielbiam styl rustykalny, dlatego postanowiłam wykonać konewkę w rdzawych kolorach z użyciem techniki serwetkowej, gdzie można zaszaleć z podmalowaniami - czyli tak, jak lubię najbardziej :-)
Poniżej kilka słów na temat użytych materiałów oraz sposobu wykonania pracy. Mam nadzieję, że ten prosty, a zarazem dość barwny projekt się Wam spodoba :-)

 Kilka słów o wykonaniu, czyli jak to jest zrobione...

Konewkę ocynkowaną z Ikei dokładnie odtłuściłam za pomocą czystego alkoholu, a następnie zagruntowałam czarnym gesso DecoArt. Starałam się położyć grunt dość gładko, ponieważ zastępił mi on czarną farbę. Następnie pocieniowałam pracę za pomocą farb kredowych Americana Decor: mój ulubiony rdzawy Rustic, kawa z mlekiem - Restore oraz genialny do projektów shabby szaro- beżowy Primitive (nazwa dość niefortunna hi hi).


Po wyschnięciu farb za pomocą białej farby kredowej Everlasting  rozjaśniłam miejsca, w których zamierzałam przykleić serwetkę z motywem truskawek, na ciemnym tle motyw byłby brzydki i niewidoczny. Motyw przykleiłam za pomocą kleju do serwetek DecoArt. Miejsca, w których pozostał nadmiar białego tła podmalowałam ciemnymi kolorami. 


Dodałam trochę kontrastu i kolorów za pomocą farb akrylowych serii Crafter's Acrylics w kolorach: Tuscan Red, Citrs Green i Forest Green.

Wydawało mi się, że czegoś brakuje więc dodałam esy floresy, szlaczki i kropeczki za pomocą farby akrylowej - biała i Citrus green.

 Na zakończenie całość pracy zabezpieczyłam kilkoma warstwami wosku bezbarwnego DecoArt.
Lista materiałów:
  • konewka z Ikei
  • czarne gesso DecoArt
  • farby kredowe serii Americana Decor: Rustic, Restore, Primitive, Everlasting
  • farby akrylowe serii crafter's Acrylic: Tuscan Red, Citrus Green, Forest Green
  • serwetka+klej do serwetek DecoArt
  • Wosk bezbarwny DecoArt
Miłego lata Wam życzę :-)

Ania


2 komentarze: