wtorek, 3 sierpnia 2021

Galaktyczne złoto- wieszak na klucze

Witajcie,

 Zapewne w każdym domu znajdzie się przedmiot, który jest użyteczny, aczkolwiek dawno stracił walor estetyczny ;) 

U mnie jest sporo takich przedmiotów. Od dłuższego czasu przewracał się z kąta w kąt drewniany wieszaczek na ubrania, worki, etc.

Jest solidny, bo cały drewniany, skręcany na śrubki....ale.... ale grafika jego była iście dziecięca, wręcz niemowlęca. 

Moje dzieci wyrosły, a więc i niektóre przedmioty użyteczne stały się "przeterminowane" wizualnie. Stąd też w końcu zabrałam się na odświeżenie ów wieszaczka.

Oczywiście na pierwszy ogień poszło białe CHALKY GESSO. To mój nr 1 wśród mediów!!! Dzięki niemu nie musiałam zmywać z drewna lakieru, wystarczyło go lekko zmatowić papierem ściernym i pokryć gesso. Na tak przygotowanej powierzchni można już szaleć.

Przy pomocy transparentnej pasty modelującej, odrobinki gesso oraz piasku stworzyłam pastę teksturową, którą naniosłam na tło pracy przy pomocy szablonu.

Po wysuszeniu wzoru nakleiłam wyciski z foremek. Stworzyłam kompozycję centralną, którą ponownie zagessowałam. Pomimo iż wyciski z foremek są z białej masy to jednak mają tendencję do żółknięcia, a to może a wręcz na pewno oszpeci nam projekt. Ponadto gesso poprawia przyczepność innych mediów.

Przyszedł czas na kolor. 

Oprócz turkusów, brązów i złota szczególne miejsce w palecie kolorystycznej zajmuje fiolet i wszelkie pochodne tego koloru.

Stąd też sięgnęłam po chalky acrylic w kolorze honor.Jest to przepiękny granat, który świetnie podbił EXTREME SHEEN w kolorach AMETHYST i LAVENDER FROST. Aby troszkę ożywić projekt dodałam nieco EXTREME SHEEN w kolorze PINK TOURMALINE. Te 3 kolory świetnie współgrają, dodając głębi i błysku.

Oczywiście do takiej palety barw nie mogło zabraknąć złota. Tym razem sięgnełam po DAZZLING METALLICS ACRYLIC PAINT w kolorze BRIGHT BRASS.

Ostatni szlif to bardzo rozwodniony FLUID ACRYLIC w kolorze CARBON BLACK, który "wpuściłam" przy pomocy pędzelka w szczeliny i zakamarki aby jeszcze bardziej podkreślić efekt 3D.

Zostało tylko zawiesić na ścianie, i można śmiało korzystać z wieszaczka. Nie zabezpieczałam dodatkowo projektu, gdyż akryl po wyschnięciu jest odporny na ścieranie czy wodę. Dlatego bardzo lubię sięgać po tego typu produkty. 

A oto kilka detali pracy:Użyte produkty:
- Chalky Gesso White 473ml
- CHALKY FINISH Honor 236ml
- DAZZLING METALLICS Bright Brass 59ml
- Modeling paste clear 118ml
EXTREME SHEEN Pink Tourmaline 59ml
EXTREME SHEEN Amethyst 59ml
EXTREME SHEEN Lavender Frost 59ml
- Fluid akrylowy Carbon Black 29.6ml


Pozdrawiam,
WiolaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz