poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Inspiracja Anai - tag "Pożegnanie"

Witajcie kochani :)
Dziś przynoszę Wam kolejną mediową inspirację - opartą tym razem w dużej mierze na kontrastach. Przede wszystkim skupiałam się na zabawie mediami i różnymi efektami, które można za ich pomocą uzyskać. I tak pojawiają się dwa rodzaje spękań - na tle za pomocą preparatu "Weathered Wood" dającego wspaniały efekt jakby łuszczącej się farby na starym meblu, a na zdjęciu za pomocą "Clear Crackle Glaze" - piękne przezroczyste spękania, które po wyschnięciu można podkreślić za pomocą patyny "Antiquing Cream". 
Bardzo lubię wszelkiego rodzaju spękania, bo mają w sobie coś naprawdę magicznego - nakładamy preparat i czekamy, co wyczaruje. Uwielbiam ten dreszczyk emocji! :) 
Wykorzystałam tu też bardzo popularny efekt rdzy. Rdzawo-rude kolory idealnie kontrastują z turkusem mojej bazy. Wykorzystałam tu pastę strukturalną "Texture Sand Paste" i trochę zabawy fluidami akrylowymi dla stworzenia efektu zardzewiałego metalu. Wyszło to naprawdę świetnie i na pewno będę ten efekt wykorzystywać w przyszłości, bo spodobał mi się dużo bardziej niż wszelkiego rodzaju gotowe pasty do tworzenia efektu rdzy. 
Mój tag to z jednej strony zabawa w różne efekty, z drugiej ma pewne drugie dno. Takie prace lubię tworzyć najbardziej - takie ze znaczeniem, niekoniecznie musi być ono oczywiste. Ważne, że ja patrząc na niego, czuję emocje. 
Czego i Wam w Waszych twórczych podróżach życzę :) 

pozdrawiam
Anai

2 komentarze: