wtorek, 13 czerwca 2017

Inspiracja Oli - Kolorowanie drewna farbkami metalicznymi TUTORIAL

Dzień dobry

Przychodzę dziś z pomysłem na wykorzystanie metalicznych farbek Dazzling Metalics do barwienia opalanego drewna. 

Opalanie, a potem szczotkowanie, to technika, która pozwala uwydatnić usłojenie drewna, podkreśla jego fakturę i sprawia, że mimo obróbki i kolorowania drewno zachowuje swoją fakturę. 

Zazwyczaj do nadawania kolorów po opalaniu wykorzystywałam bejce, które uwielbiam, ale mają one jedną wadę – brudzą. Sięgam również po farby akrylowe, ale temu ptaszkowi chciałam nadać jeszcze niezwykłego blasku, stąd w użyciu farbki metaliczne.


Samo przygotowanie drewienka jest proste, choć wymaga nieco ostrożności. Opalamy powierzchnię drewna płomieniem z palnika gazowego, albo elektrycznej opalarki, a potem szczotkujemy wzdłuż słojów metalowa szczotką. Rękawiczki, gogle i maseczka bardzo wskazane. 

Tak wygląda przygotowany ptaszek:


Teraz zabawa ☺

Poszczególne słoje drewna malujemy różnymi odcieniami Dazzling Metalics, mieszamy je z fluidami dla uzyskania nowych kolorów, rozcieramy mokra chusteczką… tak długo aż efekt nas zadowoli. Opalone drewno bardzo pije farbę, więc dobrze jest dodać do niej nieco wody. Dazzling Metalics są tak mocno nasycone kolorem, że ich barwa będzie widoczna nawet po lekkim rozrzedzeniu.

2 komentarze:

  1. Świetny tutorial i efekt! Dziękuję! Szkoda tylko, że nie można mieć wglądu na preparaty i ceny bez rejestracji i logowania :(

    OdpowiedzUsuń