czwartek, 12 października 2017

Inspiracja Oli - Skrzynka z fotografią

Dzień dobry,
pokażę Wam dziś skrzyneczkę, nad która najpierw z radością pracowałam, potem doszłam do wniosku, że zamysł był zły i praca wyjdzie zbyt smutna, następnie chciałam ja uratować błyszczącą powierzchnią, ale nadmiar blasku sprawiał kiczowate wrażenie… Odstała swoje i nagle w przypływie kolejnego zapału pozwoliła się skończyć.
Punktem wyjścia było czarno-białe zdjęcie w tekturowej ramce, potraktowałam je jednoetapowym preparatem do spękań i wtarłam biały Antiquing Cream. Bez dodatkowego tła sprawiała jednak nieco upiorne wrażenie.
Kładąc kolejne warstwy preparatów bałam się, że coś się zwarzy, zareaguje ze sobą, zacznie pękać, albo się łuszczyć, jednak wszystkie lakiery pięknie ze sobą współpracowały i obyło się bez niespodzianek. Pozostały tylko nierówności, których nie szlifowałam zbyt ambitnie, bo pasują mi do ostatecznej wersji. A owa finalna wersja, to czarna farba akrylowa  i wykończenie lakierem Soft Touch – lubię go, bo jest matowy i tworzy bardzo miłą w dotyku powierzchnię. Wszystkie lekko rdzawe złocenia i wzory to farba metaliczna w odcieniu ciepłego złota, dodatkowo zabarwiona fluidem Quinacridone Gold.

    

Wykorzystane produkty:
  

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam
Ola

http://zebybylokolorowo.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz