środa, 6 lutego 2019

Jelonek na Okrągłej Bazie i Blokada Twórcza-Iwona Nowak

Czasem jest tak, że bardzo chcę coś stworzyć, czasem mam w głowie cudny projekt, ale powinnam robić coś innego, a czasem muszę coś stworzyć, bo goni mnie termin. Jednak los sprawia, że tego dnia ogarnia mnie niemoc artystyczna i choćbym poruszyła niebo i ziemię, żaden pomysł nie jest kompletny, kolory nie pasują i zawsze czegoś brakuje. Pewnie czytając to doskonale wiecie o czym mówię i nie raz się spotkaliście z takimi uczuciami. Jak sobie wtedy radzicie ? Macie sprawdzone sposoby na brak weny ? Ja dzisiaj podzielę się z wami moimi sposobami. Jeśli myślę o jakimś projekcie, bo akurat dostałam nowe produkty i bardzo chciałabym ich użyć, by oczyścić umysł robię ten projekt, nawet jeśli powinnam robić coś innego. Z doświadczenia wiem, że będę myśleć o nowych produktach i przez to będę miała blokadę w głowie. Lepiej przelać pomysł na kanwę i zrobić miejsce na nowy projekt. 


Nowe produkty to oczywiście ogromna radość, ale czasem największe przekleństwo. 
Dostaliście paczkę z cudownymi rzeczami i chcecie użyć wszystkiego naraz ? 
Co za dużo to nie zdrowo i sama przekonałam się o tym doskonale. Często mam tak, że chce użyć wszystkiego i nigdy nie kończy się to dobrze. Zamiast na siłę próbować wepchnąć do projektu wszystkie nowości, wybierzcie to co podoba wam się najbardziej i z tego stwórzcie coś wspaniałego. Jeśli czujecie, że dziś dzień na tworzenie, ale pomysłów kompletnie brak, znajdźcie coś co was zainspiruje. Rozejrzyjcie się po pokoju, może znajdziecie kawałek papieru który będzie pięknym tłem. Albo dawno zapomniane ozdoby ułożą się w cudowną kompozycję. Poszukajcie moodboardów, one wspaniale inspirują, albo zajrzyjcie na blogi swoich ulubionych twórców, czerpcie od siebie inspiracje. 


Jeśli jak ja, lubicie eksperymentować i próbować nowych technik, może zdarzyć się tak, że poczujecie zmęczenie twórcze. Ja w takich momentach wracam do tego w czym mi najlepiej. Ostatnio najlepiej mi w lesie, wśród naturalnych dodatków, z jelonkami i innymi mieszkańcami lasu. Robie to, co lubię najbardziej, co wychodzi mi najlepiej i co jest dla mnie łatwe. Dlaczego ? Bo czasem też tracę wiarę w siebie, że potrafię stworzyć coś pięknego. Taki projekt potrafi przywrócić wiarę w swoje możliwości, odblokować umysł i dać początek nowym pomysłom.


 Piszę wam o tym wszystkim, ponieważ ten projekt zrodził się z takiej niemocy artystycznej. Ja zastosowałam ostatni punkt, stworzyłam projekt z jelonkiem, bo w ich towarzystwie czuję się najlepiej, w zieleniach i brązach bo to kolory ziemi z elementami natury, bo je lubię najbardziej. 


Cały proces możecie zobaczyć na video tutorialu, który dla was przygotowałam : W projekcie wykorzystałam te cudeńka:

1 komentarz:

  1. Me ha encantado ver todo el proceso, gracias por el magnifico vídeo.
    Besos

    OdpowiedzUsuń