piątek, 8 lutego 2019

Wiosna mi w duszy gra - kwitnące pudełko od Ani Pawlak

Witajcie kochani,
z pewnością jak większość z Was nie mogę się już doczekać wiosny. Z utęsknieniem wypatruję pierwszych jej oznak. Kilka dni temu widziałam klucz dzikich gęsi, przelatujący tuż nad moim domem. Czyżby zwiastowały szybsze nadejście wiosny??? Miejmy nadzieję :-)

Moja nowa inspiracja jest dowodem na to jak bardzo tęsknię do ciepłych dni, zorśpiewanego przez ptaki ogrodu i kwitnącej toni kwiatów.

Pracę wykonałam na bazie tekturowego pudełka od Decoratorium. Wysokiej jakości, sztywna i zaimpregnowana tektura gwarantuje ładne efekty bez fałdowania i przykrych niespodzianek po kontakcie z farbami i preparatami na bazie wody.


Wieczko pudełka ozdobiłam papierem soft przyklejonym na klej do decoupage. Mocno podmalowałam kwiatki na wianku, ponieważ zależało mi na malarskim efekcie. Praca wydawała mi się trochę zbyt płaska, więc dodałam elementy 3D w postaci kwiatków, które pomalowałam w kolorach zbliżonych do tych na papierze. Kwiatki wykonałam za pomocą foremki oraz masy samoutwardzalnej.


Pozostała część pudełka to kilka nakładanych i szlifowanych warstw farb kredowych, podmalowanych gdzie niegdzie akrylami.

Całość pracy zabezpieczyłam bezbarwnym woskiem.Lista materiałów:
tekturowe pudełko
papier soft z motywem wianka
klej do decoupage DecoArt
farby kredowe DecoArt - biel, odcienie zieleni, fioletu, czerwieni, błękitu
farby akrylowe Deco Art - czerwień, fiolet, żółta, brąz, turkus, róż
masa samoutwardzalna + foremka
bezbarwny wosk DecoArt

pozdrawiam cieplutko

Ania


7 komentarzy: