środa, 29 kwietnia 2020

Secesyjna rameczka

Dzisiejszy publikacja jest dla mnie postem wyjątkowym... po raz pierwszy w życiu przy tworzeniu mojego projektu towarzyszyła mi kamera, która niezwykle surowym i wnikliwym okiem przyglądała się moim poczynaniom... Nie powiem, żebym stresowała się wystąpieniami publicznymi, mam za sobą wiele godzin zajęć warsztatowych, które były o niebo łatwiejsze niż to dziwne wydarzenie, nagrywane w domowym zaciszu pracowni... Nagle zaczęłam zwracać uwagę na to, jak i gdzie odkładam pędzel, co mam na sobie, czy wokół maty, na której zwykle pracuję panuje względny porządek i czy to, co robię jest aby dla wszystkich zrozumiałe... Jako perfekcjonistka wiele od siebie wymagam, a po moim videotutariolowym debiucie do mojej prywatnej listy zażaleń z pewnością dojdą kolejne punkty, nad którymi mam nadzieję uda mi się popracować, by kolejne projekty były dla Was czymś świeżym i inspirującym, przy których nie spędzicie 3h oglądając jak sprawnie posługuję się nagrzewnicą ;))
Inspiracji dla Waszych twórczych aspiracji możecie szukać wszędzie... ja bardzo chętnie korzystam nie tylko z różnego typu tutoriali, inspiracji blogowych czy zdjęć zamieszczanych na wszelkiego typu portalach społecznościowych etc. ... czasem do szczęścia wystarczy mi fajna kombinacja kolorystyczna, znaleziona gdzieś przypadkiem podczas wertowania stron w poszukiwaniu materiałów do pracy.. I tak, bazą wyjściową dla dzisiejszego projektu stała się secesyjna paletka kolorystyczna, którą postanowiłam (poniekąd) odtworzyć na drewnianej rameczce z lustrem wykorzystując przy okazji nowe kolory farb kredowych DecoArtu, z którymi nie miałam jeszcze okazji pracować.Drewnianą ramkę przyozdobiłam wyciskami z lekkiej masy papierowej. Wybrany wzór przykleiłam do drewnianej bazy za pomocą Heavy Gel Medium DecoArtu. Po wysuszeniu motywu całość bardzo dokładnie zabezpieczyłam czarnym Gesso. Kolejny etap pracy to nakładanie wybranych kolorów farb kredowych i ich delikatne blendowanie przy pomocy spryskiwacza z wodą, by kolory ładnie się przenikały, a farba dostała się również w liczne zakamarki wybranego motywu. Dla przygaszenia dość jaskrawej (przynajmniej jak dla mnie) palety kolorystycznej, a także dla uzyskania efektu nieco zabrudzonej pracy, pomiędzy elementy wzoru wtarłam Vintage Effect Wash w kolorze brązowym, a brzegi wybranego wzoru i wypukłe elementy pracy wydobyłam podkreślając je gdzieniegdzie farbą metaliczną Metallic Paint Extreme Sheen w kolorze antycznego brązu. Po wysuszeniu całość pracy zabezpieczyłam matowym lakierem końcowym Ultra Matte Varnish.
Nazajutrz, po całkowitym wyschnięciu wszystkich warstw preparatów, pracę dodatkowo przybrudziłam i przyciemniłam (zwłaszcza w rowkach pomiędzy motywami z masy) farbką Vintage Effect Wash w kolorze czarnym, gdzieniegdzie dodając jej również nieco blasku wcierając w nią farbkę w kolorze złotym.Do wykonania ramki użyłam:
lekkiej masy papierowej
silikonowych foremek
Heavy Gel Medium
czarnego gesso DecoArtu
farb kredowych Americana Decor Chalky Finish
(Honor, Treasure, Serene, Romance, Cherish)
Vintage Effect Wash Color Wash Paint (Brown, Black, Gold)
Metallic Paint Extreme Sheen DecoArt (Antique Bronze)
Ultra Matte Varnish DecoArt

Pozdrawiam cieplutko,
Rudolph
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz