sobota, 25 kwietnia 2020

Szał kolorów - proste pudełko na kredki krok po kroku

Witajcie kochani, dziś chciałabym zaprezentować Wam prosty projekt w bardzo energetycznych kolorach. Drewniane pudełeczko przyodziane w kolorowe pasy i motyw dmuchawca z napisem wykonałam dla pewnej młodej damy z przeznaczeniem na kredki świecowe :-)

Zaszalałam z kolorami i prostotą formy, tu liczyła się wyłącznie zabawa :-)
 Krok po kroku jak wykonać taką pracę:

Krok 1. Wyszlifowane i zagruntowane za pomocą czarnego gesso DecoArt pudełeczko pokrywamy kleksami z różnych kolorów farb akrylowych. W ofercie marki DecoArt poza standardową, aczkolwiek bardzo bogatą paletą barw, znajdują się również kolory neonowe, które mają wyjątkowe właściwości odbijania światła i nasycenie kolorów. W moim projekcie użyłam wielu kolorów farb w jaskrawych odcieniach z serii Crafter's Acrylic oraz uzupełniłam gdzie niegdzie kompozycję kolorystyczną żółtym, niebieskim i zielonym fluidem akrylowym.
Na powierzchni wieka farby rozmazałam pędzlem, tak aby kolory przenikały się nawzajem, tworząc ciekawe mazaje. Starałam się nie pokrywać całości dokładnie kolorami, tak aby zachować efekt przecierki. dodałam trochę kropeczek rozrzedzonymi farbami za pomocą pędzla wachlarzowego dla urozmaicenia kompozycji barw.

Krok 2. Na wieczku za pomocą szablonu i czarnego fluidu akrylowego wykonałam wzór dmuchwca. Po wyschnięciu fluidu powtórzyłam czynność, przesuwając odrobinę szablon i wykonując wzór tym razem gdzie nie gdzie białą farbą akrylową.Krok 3. Za pomocą pilnika do paznokci mocno zeszlifowałam wszystkie kanty pudełka. W ten sposób przygotowałam powierzchnię pod malowanie brzegów, tak aby były nieregularne i bardziej nasycone kolorystycznie niż  na wieku.


Krok 4.

Za pomocą modeling pasty wykonałam wypukłe napisy, które nieco urozmaiciły kompozycję.
Krok. 5 Brzegi pudełeczka pomalowałam nieregularnie różnymi kolorami farb akrylowych.


Krok 6. Boki pudełeczka pochlapałam rozrzedzonymi farbami w różnych kolorach, tak aby powstały kolorowe kropeczki.

Krok 7. całość pracy pokryłam matowym lakierem akrylowym Dura Cleat Deco Art. Na zakończenie napisy podkolorowałam błyszczącymi lakierami mieniącymi się pod różnymi kątami na kolory turkusowy i fioletowy z serii Dura Clear Iridescent Varnish oraz przykleiłam kolorowy guzik.
Mam nadzieję, że ta inspiracja przypadnie Wam do gustu :-)

Lista materiałów:
- drewniane pudełeczko
- kolorowe farby akrylowe serii Crafter's Acrylic DecoArt- cytrus green, magenta, turkus, róż tutti frutti,neonowy żółty, neonowy zielony, yellow, tuscan red,
- biała farba akrylowa DecoArt,
- fluidy akrylowe: czarny, niebieski, żółty
- lakier akrylowy Dura Clear Matte,
- lakiery Dura Clear Iridescent Varnish - fiolet i turkus
- czarna modeling pasta DecoArt

pozdrowionka
Ania


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz