wtorek, 22 czerwca 2021

Motywator na okrągło- tutorial

 Witajcie,

W ten gorący czas przygotowałam dla Was tutorial na tamborkowy motywator w orzeźwiającej kolorystyce.Na początek musimy przygotować tamborek i kawałek papieru scrapowego- ja użyłam turkusowego.Pracując z mediami bardzo ważne jest aby odpowiednio zabezpieczyć papier, inaczej uległby zniszczeniu.

Dlatego też papier pokryłam Decou- page matte- pełni tu zarówno funkcję klejącą jak i zabezpieczającą. Uwielbiam jego wykończenie- jest takie lekko laminowane.Czas na teksturę.

Z racji, że nie miałam pasty w odpowiednim kolorze, postanowiłam sama ją stworzyć. DO tego celu wykorzystałam bazową pastę modelującą transparentnąfarbę chalkową w kolorze retro oraz.... piasek ;)
Po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników naniosłam ją przez szablon na wcześniej zabezpieczony papier.

  

 W międzyczasie tamborek pokryłam białym chalky gesso.Przy pomocy kleju na gorąco przykleiłam papier do drewnianego tamborka.


Czas na kompozycję.Tak właściwie już na tym etapie można by było zakończyć pracę, ale z racji, że kocham zabawę z kolorem postanowiłam nieco podcieniować papier pod kompozycją. Sięgnęłam więc po Dazzling metallic w kolorach: TEAL oraz CRYSTAL GREEN.Przepięknie się mienią, dodając pracy dodatkowej trójwymiarowości. Idealnie też podkreśliły wzór maski. Oczywiście nieco koloru przeniosłam też na kompozycję oraz tamborek.


Na koniec czas na złoto <3 

Uwielbiam!!!! Wszystkie odcienie. Natomiast do tej pracy akurat użyłam EXTREME SHEEN w kolorze VINTAGE BRASS. Jest cudowny. Tworzy piękną poświatę. Pokryłam nim nie tylko tamborek ale i kompozycję, aby bardziej wyeksponować listki, czy motywujący napis.A Wam Kochani również życzę przygód w tym urlopowym okresie!


Użyte produkty:
- Chalky Gesso White 473ml
- Decou-page matt 236ml
- Modeling paste clear 118ml
- EXTREME SHEEN Vintage Brass 59ml
Dazzling metallic Teal 59ml
Dazzling metallic Crystal Green 59ml
- CHALK ACRYLIC honor 236ml- CHALK ACRYLIC vintage 236mlNieco detali:

Pozdrawiam,

Wiola


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz