niedziela, 9 sierpnia 2020

Rustykalna patera na owoce - DIY

 Witajcie kochani,

Dziś prezentuję Wam prosty sposób na wykonanie metodą chałupniczą :-) patery na owoce ze starego talerza i świecznika z marketu z użyciem farb i mediów DecoArt.

Mam nadzieję, że spodoba Wam się efekt starej kamionki, który możecie mi wierzyć, albo nie można uzyskać w bardzo prosty sposób :-)

Sezon owocowy trwa, więc patera pędzie idealnym elementem zarówno dekoracyjnym domu, jak i praktycznym przedmiotem nie tylko w kuchni :-)

A więc do dzieła :-)
 

Krok 1. 

Umyty i odtłuszczony talerz i świecznik sklejamy razem za pomocą kleju dwuskładnikowego tupu np. Poxipol

Krok.2

Po wyschnięciu kleju powstałą paterę pokrywamy dwoma warstwami czarnego gesso. Każda warstwa musi bardzo dokładnie wyschnąć. Sugeruję odczekać około 2-3 h.
Krok 3.

Na gesso nakładamy za pomocą pędzla szczeciniastego czarną modelin pastę DecoArt. Wykonując koliste ruchy tworzymy imitację toczonej na kole ceramiki. 

Krok 4.

Po wyschnięciu pasty zaczynamy zabawę ze stylizacją za pomocą farb kredowych DecoArt. Tu największą role odgrywa kolor Rustic, który nadaje efekt starej kamionki. Rozjaśniony gdzie nie gdzie za pomocą Restore i Primitive nabiera charakteru i fajnego efektu.

Krok 5.

Dla urozmaicenia efektu dodałam delikatny szlaczek za pomocą białęj farby kredowej Everlasting DecoArt.

Krok 6.

Całość kilkukrotnie zabezpieczyłam ultramatowym lakierem DecoArt. Lakier ten idealnie nadaje się w przypadku prac, w których chcemy uniknąć jakiegokolwiek błyszczenia. Bardzo polecam do stylu rustykalnego, naturalnego.

I voila patera gotowe :-)

Lista materiałów:

  • stary talerz i świecznik
  • poxipol lub inny klej mocno wiążący, najlepiej dwuskładnikowy
  • czarne gesso DecoArt
  • czarna modeling pasta DecoArt
  • farby kredowe serii Americana Decor DecoArt w kolorach Rustic (rdzawy), Restore (kawa z mlekiem), Primitive (szarobeżowy) i Everlasting (biały)
  • lakier serii Americana Decor DecoArt ULTRA-MATTE

 mam nadzieję że tutek się Wam spodoba :-)

Pozdrawiam

Ania

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz